Grand Prix of Germany - Ludwigsburg
13.07.2024
Open
Group A | Group B |
1. Bessim GOLGER | 1. Wolfgang HAAS |
2. Pietro DI PIETRANTONIO | 2. Salvatore VISCONTI |
3. Jean GROSDENT | 3. Noah DENNE |
4. Carsten BOCK | 4. Svein Arne BREKKE |
Group C | Group D |
1. George EBEJER | 1. Josef CAMILLERI |
2. Mongi ROUIS | 2. Noah JANSSENS |
3. Laurant GOOR | 3. Junior Ermanno FIORETTI |
4. Milan KNEZEVIC | 4. Aurélien FEYE |
Group E | Group F |
1. Steffen DESPRETZ | 1. Geoffrey MARAIN |
2. Fred ELESBAO | 2. Axel MODESTE |
3. Emeric DELCROIX | 3. Massimo BARONE |
4. Angelo BISIO | 4. Claudio COLPANI |
Group G | Group H |
1. Axel DONVAL | 1. Matthias AVERLANT |
2. Jann SEGERS | 2. Christophe MONTEIRO |
3. Federico Da Re | 3. Marc REITZ |
4. Oliver OLLNOW | 4. Nicola MARICONDA |
Group I | Group J |
1. Chris BEDFORD | 1. Theo MODESTE |
2. Kenny De Schuyteneer | 2. Lucas PERE |
3. Luc KAOUANE | 3. Kevin LELUBRE |
4. Jean Michel CUENCA | 4. Luca MARTINELLI |
Group K | Group L |
1. | 1. |
2. | 2. |
3. | 3. |
4. | 4. |
Veteran
Group A | Group B |
1. Jason PISANI | 1. Daniel SCHEEN |
2. Günther BAMBERZKY | 2. Edin MULASMAJIC |
3. Eric LIENHARDT | 3. Riccardo MARINUCCI |
4. Riccardo DESTEFANIS | 4. Peter ERB |
Group C | Group D |
1. Pasquale TORANO | 1. David BUSCH |
2. Frank STILLER | 2. Lucio CANICCHIO |
3. Michail I CHANOS | 3. Hermann KRUSE |
4. Martin WIESMANN | 4. Sébastien ROCHEZ |
Group E | Group F |
1. John ZAMMIT | 1. Massimiliano CROATTI |
2. Olivier PERE | 2. Francesco QUATTRINI |
3. Nikolaos GKIOTLIS | 3. Varant KURKEYERIAN |
4. Alessandro INDELLI | 4. Janus GERSIE |
Group G | Group H |
1. | 1. |
2. | 2. |
3. | 3. |
4. | 4. |
Group I | Group J |
1. | 1. |
2. | 2. |
3. | 3. |
4. | 4. |
Group K | Group L |
1. | 1. |
2. | 2. |
3. | 3. |
4. | 4. |
Ladies
Group A | Group B |
1. Léa DESPRETZ | 1. |
2. Mélina SCHEEN | 2. |
3. Katharina WALDORF Busch | 3. |
4. Sophia GROSDENT | 4. |
Group C | Group D |
1. | 1. |
2. | 2. |
3. | 3. |
4. | 4. |
Group A | Group B |
1. Jann SEGERS | 1. Noah JANSSENS |
2. Oliver OLLNOW | 2. Federico Da Re |
3. Aurélien FEYE | 3. Noah DENNE |
4. Léa DESPRETZ | 4. Mélina SCHEEN |
5. Maxim GROSDENT | 5. Benjamin MARAIN |
U 16
Group A | Group B |
1. Benjamin MARAIN | 1. |
2. Angelo BISIO | 2. |
3. Maxim GROSDENT | 3. |
4. Noah WULFF | 4. |
5. Sophia GROSDENT | |
6. Diego BARONE Sánchez |
U 12
Group A | Group B |
1. | 1. |
2. | 2. |
3. | 3. |
4. | 4. |
Team (10 + 2 Teams)
14.07.2024
Group A | Group B |
1. Bormla SC | 1. ASD SC Salernitana |
2. FTC ISSY LES MOULINEAUX | 2. Subbuteo Club Lions EUGIES |
3. Wamme Subbuteo CLUB | 3. AS Hennuyer B |
4. SC Höpfigheim | 4. Barbarian TEAM INT |
Group C | Group D |
1. BOLOGNA Tigers Subbuteo | 1. |
2. AS Hennuyer A | 2. |
3. SG '94 Hannover | 3. |
4. Barbarian TEAM EUROPE | 4. |
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Group E | Group F |
1. | 1. |
2. | 2. |
3. | 3. |
4. | 4. |
Group G | Group H |
1. | 1. |
2. | 2. |
3. | 3. |
4. | 4. |